Kozlík (stolička, koník) pro naklepávání kos Zobrazit větší

Kozlík (stolička, koník) pro naklepávání kos

VN07

Nový produkt

Naklepávací kozlík slouží k pohodlné práci. Výška umožňuje mít kosu podepřenou kolenem.

Více informací

Skladem

1 800,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

U naklepávání je potřeba pohodlně sedět. Správná výška babky umožňuje naklepávači, aby si kosu podepřel levým, nebo pravým kolenem. Díky tomu bude kosa na babce stabilní. Oproti použití špalku je práce s kozlíkem mnohem pohodlnější. Kozlík je vždy možné natočit přesně podle aktuálního světla, aby byl každý úder vidět. Kozlík od nás je vyroben ručně za použití truhlářských spojů. Obruč na sloupku předchází rozštípnutí sloupku. V ceně není babka.

Do sloupku se do předvrtaného otvoru narazí babka případně naklepávač. Šířka sedáku 20 cm, délka 65 cm, výška sloupku 53 cm, výška sedáku 42 cm. Výšku je možné libovolně snížit seříznutím zadních nohou a seříznutím sloupku pro přizpůsobení vaší postavě. S patou na zemi musí být výška stehna nad úrovní babky. Když je babka níže, vždy můžete nohu pokrčit, nebo natáhnout. Kdyby ale byla výše, museli byste se stavět na špičku a noha by se vám začala brzy klepat.

Kozlík je vyroben ze smrkového napojovaného dřeva. Zasíláme v rozloženém stavu včetně spojovacího materiálu. Je ošetřen nátěrem lněného oleje. 

Příslušenství