Kozlík (stolička, koník) pro naklepávání kos

VN06

Nový produkt

Naklepávací kozlík slouží k pohodlné práci. Výška umožňuje mít kosu podepřenou kolenem.

Více informací

Tento produkt již není na skladě

1 800,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

U naklepávání je potřeba pohodlně sedět. Správná výška babky umožňuje naklepávači, aby si kosu podepřel levým, nebo pravým kolenem. Díky tomu bude kosa na babce stabilní. Oproti použití špalku je práce s kozlíkem mnohem pohodlnější. Kozlík je vždy možné natočit přesně podle aktuálního světla, aby byl každý úder vidět. Kozlík od nás je vyroben ručně za použití truhlářských spojů. Obruč na sloupku předchází rozštípnutí sloupku. V ceně není babka.

Pro postavu se štíhlými stehny volte výšku 9 cm nad sedátkem. Pro postavu se silnějšími stehny 10,5 cm. Do sloupku se narazí babka případně naklepávač. Šířka sedáku 20 cm, délka 65 cm, výška je 42 cm. Výšku sedáku je možné libovolně snížit seříznutím zadních nohou a sloupku pro přizpůsobení vaší postavě. S patou na zemi musí být výška stehna nad úrovní babky. Když je babka níže, vždy můžete nohu pokrčit, nebo natáhnout. Kdyby ale byla výše, museli byste se stavět na špičku a noha by se vám začala brzy klepat.

Kozlík je vyroben z borového nebo smrkového dřeva, zadní nohy jsou jasanové, lískové nebo dubové. Je ošetřen nátěrem lněného oleje. 

Příslušenství