Naklepávač Zobrazit větší

Naklepávač na kosu

NaklHVF

Nový produkt

Tento naklepáváč umožňuje jednoduchým způsobem a rychle naklepat kosu. Práce s naklepávačem je opravdu snadná a zvládne jí každý. Výsledek je přitom velice dobrý. 

Ideální hmotnost kladiva pro použití s tímto naklepávačem je 800 g. Kladivo je k zakoupení zde.

Nepoužívejte u kos a srpů broušení rychloběžnými bruskami - ty jen znehodnotí ostří. 

Více informací

520,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Testovali jsme i jiné naklepávače a tento vyšel jako jednoznačný vítěz. Prostě funguje. S babkou a kladivem má sice člověk větší možnosti, jak ostří tvarovat, vyžaduje to však více zkušeností. S tímto naklepávačem se to naučí hned úplně každý a kosu máte zase připravenou k sečení. V závislosti na sečeném porostu je kosu potřeba naklepávat vždy přibližně po třech až pěti hodinách kosení. 

Návod na použítí:

Tělo naklepávače si nejprve upevníme do špalku nebo speciálně vyrobené stoličky - kozlíka. Jednodušší je si nejprve navrtat díru a pak naklepávač pouze dotlouci dřevěnou násadou kladívka, které budeme používat k naklepávání. K vytažení ostří nejprve využijeme dutý červený váleček (úderník) s jedním pruhem. Kosu vsuneme mezi tělo naklepávače a váleček tak, aby se ostří dotýkalo středu naklepávače. Naklepáváme od paty ke špičce překrývajícími-se údery. Při správném tlaku a úderu se kosa vždy sama posune. Kosa je při naklepávání na naklepávači ve stejné poloze, jako při kosení - tedy stopkou nahoru. Pravidelnými údery kladívka "projdeme" po celé kose. Po tomto průchodu válečky vyměníme a proces opakujeme s druhým úderníkem. Pokud je kosa stále dostatečně vytažená a tenká, stačí použít jen druhý váleček.

Příslušenství