Kosiště velikosti S délky 150 cm jasanové ergonomické

8596777700124

Nový produkt

Rakouské kosiště pro menší postavy s nastavitelnými rukojeťmi ideální pro ergonomické kosení. Vyrobené z jasanového dřeva. V ceně kosiště je i kvalitní svařovaný kosiřník (objímka, kroužek) s imbusovými šrouby a klíčem. Správnou velikost zvolíte dle popisu níže.

Více informací

1 550,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Výběr kosištěTypy kosištěKosiřník

Díky svému prohnutí je toto kosiště vhodné pro ergonomické kosení. Rovné kosiště neumožňuje kosení s rovnými zády, protože by při kosení naráželo do kolen. Při ergonomickém kosení můžete kosit se vzpřímenou páteří. Díky tomu vás bude kosení víc bavit a budete i mnohem produktivnější. Také se to projeví na kvalitě pokosu.

Při správném nastavení rukojetí umožňuje toto kosiště vykonat plný záběr (plný půloblouk). To opět zvyšuje produktivitu, protože není potřeba kmitat tak často a záběr je širší.

Jasanové dřevo je nejpevnější z evropských dřev. Mimo jiné se používá i k výrobě kladin, bradel, tenisových raket, atd.

Rukojeti jsou ergonomicky tvarované a vyžadují minimální sílu úchopu. Kosiště drží v ruce samo. Toto kosiště je také správně vyvážené (při použití s kosou od nás). To znamená, že kosa spočívá ve vodorovné poloze, aniž by bylo třeba vynakládat sílu v předloktí. Špička tedy nepadá dolů, ani nevyplouvá nahoru.

Napojení rukojetí na kosiště je řešeno za pomoci frézovaného spoje, který zamezuje jakékoliv vůli.

Místo, kde se kosa upíná ke kosišti je opatřeno plastovou ochranou. To prodlužuje životnost. Kosiřník, který je zahrnut v ceně, je proto o něco větší a umožňuje nastavení úhlu otevření kosy v závislosti na kvalitě porostu.

K dotažení rukojetí budete potřebovat klíč velikosti 10 (nebo kleště). Ten není součástí dodávky.

Jaké správně vybrat velikost kosiště?

Příklad postoje pro luční sečení vidíte na obrázku.

PolohaKosyKompenzace-02[1].jpg

Pravá ruka by mohla být i o něco více napnutá.

Zde je postup jak přesně poznáte, které kosiště bude pro vás nejlepší.

Sevřete do dlaně tužku, nebo vařečku. Postavte se na rovné podlaze rovně, nohy od sebe o něco více, než na šířku ramen. Obě ramena volně svěšená. Ruce jsou také pohodlně uvolněné. Tužku nebo vařečku držte vodorovně se zemí a změřte, jak daleko je její spodní strana od země (metr bude kolmo k zemi). To odpovídá výšce spodní rukojeti při kosení.

Dle tabulky vyberte kosiště, které vám svým rozsahem nejlépe vyhovuje. Ručky jsou při správné poloze kosy k zemi nastavitelné v uvedeném rozsahu. To platí při použití rakouských kos od nás. Úhly u jiných kos (i ze stejné továrny) se totiž mohou lišit.

(U Markéty z obrázku jsme naměřili 75 cm, takže jí perfektně pasuje kosiště 150 na maximální nastavení, 160 na střední nastavení a 170 na nejmenší nastavení. Koupí si tedy kosiště o velikosti 150, které je nejlevnější :-)

Délka kosiště

Naměřená výška úchopu dle popisu výše

130 cm od 46 do 56 cm
150 cm od 63 do 75 cm
160 cm od 69 do 80 cm
170 cm od 75 do 87 cm 

Pro větší naměřenou hodnotu lze bez ohýbání v pase držet kosiště strměji k zemi. Pak stačí trochu přibrousit kosiště, aby byl úhel položení správně.)

Obsah balení

Příslušenství