Kosiště pro děti délky 130 cm jasanové ergonomické

8596777700123

Nový produkt

Rakouské 130 cm dlouhé (krátké) ergonomické kosiště. Vyrobené z jasanového dřeva. Dodané s kvalitním svařovaným kosiřníkem s imbusovými šrouby a klíčem.

Více informací

1 540,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Více informací

Jaké kosiště mám vybrat?

Kosiště od nás dovolují díky svému prohnutí kosit ergonomicky. To znamená s rovnými zády, "v těžišti", bez nutnosti zapojovat spodní zádové svaly, bez nutnosti nepřirozeně krčit ruce. Příklad postoje pro luční sečení vidíte na obrázku.

Pravá ruka by mohla být i o něco více napnutá.

Zde je postup jak přesně poznáte, které kosiště bude pro vás nejlepší.

Sevřete do dlaně tužku, nebo vařečku. Postavte se na rovné podlaze rovně, nohy od sebe o něco více, než na šířku ramen. Obě ramena volně svěšená. Ruce jsou také pohodlně uvolněné. Tužku nebo vařečku držte vodorovně se zemí a změřte, jak daleko je její spodní strana od země (metr bude kolmo k zemi). To odpovídá výšce spodní rukojeti při kosení.

Dle tabulky vyberte kosiště, které vám svým rozsahem nejlépe vyhovuje. Ručky jsou při správné poloze kosy k zemi nastavitelné v uvedeném rozsahu. To platí při použití rakouských kos od nás. Úhly u jiných kos (i ze stejné továrny) se totiž mohou lišit.

(U Markéty z obrázku jsme naměřili 75 cm, takže jí perfektně pasuje kosiště 150 na maximální nastavení, 160 na střední nastavení a 170 na nejmenší nastavení. Koupí si tedy kosiště o velikosti 150, které je nejlevnější :-)

Délka kosiště

Naměřená výška úchopu dle popisu výše

130 cm od 46 do 56 cm
150 cm od 63 do 75 cm
160 cm od 69 do 80 cm
170 cm od 75 do 87 cm 
(Pro větsí naměřenou hodnotu lze bez ohýbání v pase
držet kosiště strměji k zemi. Pak stačí trochu
přibrousit kosiště, aby byl úhel položení správně.)

Obsah balení